Eestis on mahepõllumajaduse teadusuuringutega peamiselt tegelenud:
Kogumikud "Teaduselt mahepõllumajandusele" (2012), "Teaduselt mahepõllumajandusele" (2014), "Teaduselt mahepõllumajandusele" (2017), "Teaduselt mahepõllumajandusele" (2019) ja "Teaduselt põllumajandusele" (2022) sisaldavad lühiartikleid Eestis läbiviidavatest mahepõllumajanduse teadusuuringutest.
Enamiku uuringute tulemusi on iga-aastaselt kajastatud Mahepõllumajanduse lehes.
Turu-uuringud
Taime- ja loomakasvatuse uuringud ja projektid
- OK-NET arable - põllukultuuride teemaline maheteabe võrgustik
- ERA-NET CORE Organic Plus projekt (EMÜ, 2015–2018) FaVORDeNonDe – uuritakse töötlemise mõju õunamahla kvaliteedile mahe- ja tavapuuviljade puhul.
- ERA-NET CORE Organic Plus projekt (EMÜ, 2015–2017) FertilCrop – uuritakse põllukultuuride külvikorras talviste vahekultuuride mõju mullaomadustele, kultuuride saagile ja umbrohtumisele. Köögivilja külvikorrakatses selgitatakse külvikorras oleval porgandil nii segaviljeluse kui ka biostimulaatorite toimet porgandi saagile
- Maaeluministeeriumi rahastatud rakendusuuringute projekt (ETKI, 2016–2017) „Ülevaade alternatiivsete mullaparandusainete kasutusvõimalustest ja tehnoloogiatest mahepõllumajanduslikus taimekasvatuses“ - mereadru ja järvemuda kasutusvõimaluste uurimine mullaviljakuse parandamisel. Aruanne
- Maaeluministeeriumi rahastatud rakendusuuringute projekt (ETKI, 2016–2019) „Kvaliteetse maheseemne tootmine, efektiivne mahetootmine ja viljakas muld“ – hinnatakse erinevate tera- ja kaunviljasortide sobivust maheviljelusse ning vahekultuuride segude, mükoriisa ja biosöe mõju järgnevate teraviljade saagikusele ja kvaliteedile.
- Maaeluministeeriumi rahastatud rakendusuuringute projekt (ETKI, 2016–2020) „Mahepõllumajanduses Eestis kasutamiseks sobivad sordid“ – teraviljade ja tomati sordivõrdluskatsed, hinnatakse laiarealise külvi, erinevate vahekultuuride ning biostimulaatorite efektiivsust mahetootmises.
- Maaeluministeeriumi rahastatud rakendusuuringute projekt (ETKI) „Mahepõllumajanduses soovitatavad proteiini- ja energiarikkad kultuurid ja karjamaasegud“ – hinnatakse Alaska luste ja roog-aruheina söödaväärtust puhaskülvis ja segus punase ristikuga. Alustati lutsernisortide võrdluskatseid karjamaasegude koostamiseks. Hinnatakse põllukultuuride (oder, söödahernes, suvirüps) sobivust püsirohumaa järel kasvatamisel.
- EL 7. raamprogrammi (ETKI) projektis „Tervislikud vähemlevinud teraviljad“ (2013-2018) - hinnatakse väetiste (sõnnik, läga, digestaat) efektiivsust kaera ja rukki väetamisel
- ERA-NET CORE Organic Plus (ETKI) projekt SoilVeg (2015-2017) - uuritakse vahekultuuride (rukis, raihein, tritikale) mõju peakapsa kasvatamisel mullaviljakusele ja mulla niiskusrežiimile ning umbrohtumusele, haigustele ja kahjuritele
- Eesti maheseemnekasvatuse olukorra hindamine ja ettepanekud maheseemnekasvatuse arendamiseks (ETKI, 2016)
- Ülevaade alternatiivsete mullaparandusainete kasutusvõimalustest ja tehnoloogiatest mahepõllumajanduslikus taimekasvatuses (2015)
- Täppisbiotõrje ja tolmeldamine mahepõllumajanduses (2011-2015)
- Vähetuntud toksiine tekitavate hallitusseente nomenklatuuri täpsustamine, toksiinide tekkimise tingimuste ja riskide vältimise selgitamine odral (2012-2014), Maheviljeluse juhend
- Aiakultuuride kasvatus- ning taimekaitsetehnoloogiate täiustamine toodangu kvaliteedi ja konkurentsivõime suurendamise eesmärgil (2010-2014)
- Energia-ja proteiinitarbe katmine mahelammaste söötmisel ning mahelambaliha biokvaliteet (2010-2014)
- Alternatiivsete väetusainete keskkonnahoidliku kasutuse võimalused ja efektiivsus tava- ja maheviljeluses võrdlevalt traditsiooniliste orgaaniliste ja mineraalväetistega (2010-2014)
- Kohalikel mahesöötadel baseeruva söötmisstrateegia väljatöötamine piimalehmadele (2010-2014)
- Ressursisäästlikku mahepõllumajandust edendav rahvusvaheline projekt BERAS
Implementation
- Loomade heaolu ja loomatervishoid mahepõllumajanduses
- Lovet II
- Lovet
- Mahetootmisele ülemineku ja mahetoetuse mõju põllumajandusettevõtete tootmis- ja majandusnäitajatele 2011
- Mahetootmisele ülemineku ja mahetoetuse mõju põllumajandusettevõtete tootmis- ja majandusnäitajatele 2009
Maaelu arengukava keskkonnaalaste tegevuste püsihindamise aruanded sisaldavad maheettevõtete kohta tehtud uuringuid.