Sündmused
Mõisahärra toodab mõisa taastamiseks viina
17.02.22
Tapa vallas asuva Võhmuta mõisa inglise-saksa taustaga omanik Gareth Niblett alustas vanade mõisakommete kohaselt viinatootmist, et teenitud tuluga lagunenud mõis korda teha.
Riigikohus: mahetoetuse taotleja ei pea olema loomaomanik
17.02.22
Riigikohus selgitas mahepõllumajanduse jätkamise toetuse üle peetud vaidluses, et taotleja ei pea tingimata olema toetusalusel rohumaal karjatatavate loomade omanik, kuid ta peab olema loomapidaja ehk nende loomade eest ise hoolitsema.
Teadur: Eesti jõuab vältida Lääne-Euroopa põllumajanduses tehtud vigu
01.02.22
Rahvusvahelises uurimuses kaardistasid erinevate Euroopa riikide teadlased pingekohti põllumajandusest tekkiva keskkonnakoormuse ja elurikkuse säilitamise vahel.
Võnnu sakslasest mahetalunik näeb energiakriisis võimalust
31.01.22
Tartumaal, Võnnu mahetalus, viib sakslasest eesti põllumees juba kaheksa aastat täide oma unistust: muuta mahepõllumajandus tarbijale läbipaistvaks.
Päikesepark katab talu elektrivajaduse
21.01.22
Tammejuure talus on kõige suurem energiavajadus juulist oktoobrini ja õnneks on see periood piisavalt päikeserohke, et oma pargi toodetud elektrist piisab ja jääb veel ülegi, selle saab võrku müüa. Päikesepargi rajamise eesmärk oli aga tootmise veelgi loodussäästlikumaks muutmine, et klient saaks osta väiksema keskkonnajalajäljega toodet.
Teraviljad annavad mahekatsetes head saaki
08.01.22
Eesti Taimekasvatuse Instituudis on nüüdseks üle kümne aasta igal aastal hinnatud meil kasvatatavaid teraviljasorte mahetingimustes. Katsed rajatakse teise kasvuaasta punase ristiku järele, mille haljasmass taliviljade külvi eel suvel ja suviviljade eel sügisel väetiseks mulda küntakse.
Mahetoodangu 2021. a andmete esitamine
05.01.22
Mahetootjatel tuleb mahepõllumajandusliku toodangu andmed esitada Põllumajandus- ja Toiduametile 1. veebruariks 2022. Kui ettevõttes olid 2021. aastal ainult 1., 2. või 3. aasta üleminekuaja põllud ja/või üleminekuaja loomad, linnud ja mesilased, siis mahetoodangu andmeid esitada vaja ei ole.
Uuest aastast tulevad uued mahepõllumajanduse nõuded
27.12.21
1. jaanuarist 2022 kohaldub uus Euroopa Liidu mahepõllumajanduse määrus, samuti jõustub mahepõllumajanduse seadus ning ministri määruste muudatused.
Uueks toidulaua trendiks on saanud mahevõrsed
27.11.21
Parim mahetootja 2021: Austraaliast Eestisse kolinud Matthew Hill rajas koos abikaasa Piretiga Läänemaale Jaagu tallu mahevõrseistanduse. Pere kasvatab seal aastaringselt kümmekonda sorti võrseid ja pälvis parima mahetootja tiitli.
Taastava põllumajanduse konverents
25.11.21
17. novembril korraldasid Maaeluministeerium ja Põllumajandusuuringute Keskus esimese taastava põllumajanduse konverentsi, mis oli esimene selleteemaline suurem üritus Eestis. Konverents on järelvaadatav.
Konverents: Põllumajandus ja keskkond
17.11.21
Eesti Maaülikooli Mahekeskus korraldab 30. novembril veebikonverentsi „Põllumajandus ja keskkond“.
Konverentsi eesmärgiks on anda ülevaade Eestis tehtava keskkonnaseire tulemustest mulla, pinna- ja põhjavee ning elurikkuse (sh taimestik, linnustik ja putukad) ja toidu kvaliteedi valdkondades.
05.11.21
Neljapäeval kuulutati välja 2021. aasta mahekonkursside parimad. Selle aasta parim mahetootja on Piret ja Matthew Hilli Väike Mahetalu Läänemaalt. Aasta parim mahetoit on Saare Maakari OÜ Uustla talu grilljuust Küüslauk ja parim mahejook Wilawander OÜ rabarberi täismahl.
Mahepõllumajanduse aastakonverents 2021
29.10.21
Mahepõllumajanduse Koostöökogu korraldab 4. novembril algusega kell 12:00 veebikeskkonnas mahepõllumajanduse aastakonverentsi, kus kuulutatakse välja ka konkursside „Parim mahetootja 2021“ ja „Parim mahetoode 2021“ võitjad.
Aasta põllumeheks sai mahetootja Andres Vaan
27.10.21
Aasta põllumehe tiitli pälvis sel aastal Pärnumaa lihaveisekasvataja Andres Vaan. Topi talukarjas on 400 limusiini tõugu mahelihaveist, kes suviti hooldavad Matsalu looduskaitseala Kasari jõe kallastel. Maad kasutatakse 500 hektarit ja kasvatatakse ka teravilja.