Sündmused
Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis tunnustuse mahetoode
17.03.17
Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis Salvesti Põnni ökoloogiline maasikasmuuti hõbemärgi koos tiitliga Parim Toit Lastele.
Maaeluministeeriumi kliendiportaali lisandusid uued e-teenused mahetootjatele
16.03.17
Maaeluministeeriumi kliendiportaali lisandusid uued e-teenused mahetootjatele. Mahepõllumajandusettevõtte tunnustamise ja mahetootmisega jätkamise taotlusi saab nüüd Põllumajandusametile esitada kiirelt ja mugavalt läbi Maaeluministeeriumi kliendiportaali.
17 halli varjundit: kas mahetootmine on tavatootmisest keskkonnasõbralikum?
13.03.17
Kuigi mahetoit ja -põllundus seostub ilmselt paljudele automaatselt keskkonnasõbralikuma tootmise ja täisväärtusliku toiduga, sõltuvad nende voorused rangelt kontekstist, selgub kõiki teemakohaseid vaheanalüüse hõlmanud suuruuringust.
Märtsist tuleb kasutusse toitlustajate ökomärk
27.02.17
Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas määruse, millega võetakse kasutusele spetsiaalselt toitlustajatele mõeldud ökomärk mahetooraine kasutamisele viitamiseks. Ökomärgiga luuakse toitlustajatele lihtsustatud võimalus tarbijate teavitamiseks, et soodustada mahetooraine kasutamist toitlustusettevõtetes.
Maheturu maht kasvas 2015. aastal kogu maailmas 76 miljardi euroni
15.02.17
Maailmas oli 2015. aastal kokku ligi 51 miljonit hektarit mahemaad ja maheturu maht kasvas ligikaudu 76 miljardi euroni. Mahepõllumajandusega tegeleti 179 riigis, kõige rohkem mahetootjaid registreeriti Indias. Kõige rohkem kulutati inimese kohta mahetoodangule Šveitsis – 262 eurot.
Valitsus toetab mahemajanduse programmi käivitamist
09.02.17
Valitsus toetas maaeluminister Tarmo Tamme ettepanekut käivitada mahemajanduse tervikprogramm. Maaeluministeerium peab koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ning keskkonnaministeeriumiga leidma 1. maiks 2017 mahemajanduse programmi rahastamisvõimalused ja koostöövormi.
Mahetoetuse 2016 ühikumäärasid vähendati ligi 4%
09.02.17
10. veebruaril määratakse mahetootmisele ülemineku ning mahetootmisega jätkamise toetused.
Mahetootjad katsetavad Enefixi põlevkivituhast tehtud mullaparendajat
08.02.17
Selle aasta alguses sõlmisid Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda ja Eesti Energia kokkulepe põletatud põlevkivist mullaparendaja Enefix katsetamiseks mahepõllumajanduses.
Kui muudaks Eesti tervikuna mahemaaks?
05.02.17
Idee muuta Eesti mahemaaks puudutab lisaks mahetoitu tootvale põllumajandusele veel paljusid teisi elualasid ökoturismist farmaatsiatööstuseni välja. Organic Estonia programmi jõustamine peaks märgatavalt kasvatama Eesti mahetoodangu eksporti ja looma sadu uusi töökohti.
Euroopa Komisjon algatas avaliku konsultatsiooni EL ühise põllumajanduspoliitika tuleviku teemal
03.02.17
Euroopa Komisjon algatas täna, 2. veebruaril kolmekuulise avaliku konsultatsiooni Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tuleviku üle pärast aastat 2020, mil lõpeb praegune eelarveperiood. Maaeluminister Tarmo Tamm kutsub kõiki põllumajandussektori huvigruppe konsultatsioonis aktiivselt osalema.
HeyDay tegi revolutsiooni Eesti mahlatööstuses
03.02.17
Oktoobris tööd alustanud HeyDay, mille tehases valmivad külmpressimeetodil ilma kuumutamata täiesti naturaalsed mahemahlad, annab järjest rohkem tööd Eesti õuna- ja marjakasvatajaile.
Pajumäe talu on edasi aidanud mõistus ja visa töö
03.02.17
Abja lähedal Pajumäe talu pidavad Viljar ja Arvo Veidenberg ei pea mõistlikuks piima odava hinna eest kombinaatidele müüa ja eelistavad ise väärtuslikumaid tooteid valmistada.
Kohtutäitur müüb 15 piimamüügiautomaati ja kaubamärki Eesti Mahe
02.02.17
Kohtutäitur Katrin Prükk müüb oma kodulehel kolm aastat kasutuses olnud piimaautomaate koguhinnaga 55 000 eurot ja kaubamärki Eesti Mahe, mil hinnaks 10 000 eurot.
Mahetoidu Leht tänases Postimehes
30.01.17
Täna ilmus Postimehe vahelehena Mahetoidu Leht, kus saab lugeda mahepõllumajanduse arengutrendidest ja mida uut on turule toonud Eesti mahetootjad.
18% kogu Eesti põllumajandusmaast on mahe
25.01.17
Põllumajandusameti andmetel oli Eestis 2016. aastal mahepõllumajanduslikku maad 184 754 ha, mis on 8% rohkem kui 2015. aastal. Maheda osa kogu Eesti põllumajandusmaast on ligi 18% ja see näitaja asetab Eesti koos Rootsi ja Austriaga Euroopa Liidu riikide esikolmikusse.