Sündmused
22.08.17
Tänavu 1. septembrist on RemedyWay OÜ-l esimese ettevõttena Eestis ametlikult õigus kasutada oma toodete pakendil üleeuroopalise litsentseerimise süsteemi alusel väljaantavat gluteenivaba kaubamärki, mille tähis on „läbikriipsutatud viljapea“.
Tallinnas peetakse homme ja ülehomme mahemustikafestivali
17.08.17
8.-19. augustil peetakse Tallinnas mahemustikafestivali, kus räägitakse muu hulgas aedmustikate kasulikkusest, õpetatakse mustikaid toidus kasutama ning neid ka koduaias kasvatama.
Küpsisemasin ja taignasegaja andsid mahetootjale uut indu
16.08.17
Koplimäe perenaine Marju Müür tõdes, et nad taotlesid toetust meetmest 1 “Ettevõtte konkurentsivõime suurendamine ja ühistegevus” ning projekti eesmärk on küpsiste tootmise suurendamine ja valiku mitmekesistamine.
Juhtkiri: mahe- ja GMO-suund ei klapi kokku
07.08.17
Maaeluministeerium jõuab kõike – algatab mahemajanduse tervikprogrammi ja lihtsustab samal ajal geneetiliselt muundatud organismide (GMO) keskkonda viimise seadust. Ent mahetoit ja GMO on nagu tuli ja vesi. Kui Eesti GMO vastu ühemõtteliselt tõrjuvat joont ei võta, siis on raske maheriigina läbi lüüa.
Randel Kreitsberg: keda huvitavad mesilased?!
03.08.17
Ajal, mil kõik Eesti meediakanalid pasundavad surnud mesilastest jäetakse tähele panemata ja mõistmata, et tegemist on meeldetuletusega millegi hoopis suurema kohta. Loomulikult, mesilaste suremine on nõretav greenpeace’ilik juhtum, mis aitab probleemile lihtsustatud ja kõigile arusaadaval moel tähelepanu pöörata. Kuid probleem ei ole mesilaste suremises!
Avatud talude päeval osaleb 53 mahetalu ja -töötlejat
21.07.17
Mahetalud on avatud talude päeval jõuliselt esindatud: sellel aastal osalevast ligi 280 talupidamisest ja põllumajandustootjast on 53 mahepõllumajanduse või mahetoodete töötlemisega tegelevad ettevõtted. Mahetalud ootavad külastajaid avatud talude päevale pühapäeval, 23. juulil kõikides maakondades, kõige rohkem on neid Saaremaal ja Pärnumaal.
Väike ja mahe peab mõtlema suurelt
18.07.17
Järvamaa väikeettevõtja Lauri Bobrovski teab, et Eestis on mahetoodanguga raske läbi lüüa ja turg on väike ning just seepärast tuleb vaadata koduõuest kaugemale – välismaale.
Eesti mesindusorganisatsioonide pöördumine
16.07.17
Eestimaa pinnal kasvab üle 400 taimeliigi, mis vajavad paljunemiseks putukate, sealhulgas mesilaste abi. Nendest taimedest ümmarguselt 100 on mitmesugused põllumajanduslikud kultuurtaimed, ja nende saak katab otseselt või kaudselt (loomade kaudu väärindatuna) ligi 90% meie toidutarbest. Euroopa Liidu ja USA teadlaste hinnangul on kolmandik meie toidulauast kaetud tänu mesilastele.
Ilmus uus raamat loomakasvatajatele - sõratervise atlas
05.07.17
Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS (EPJ) on välja andnud sõratervise atlase, millest leiavad kasulikke nõuandeid kõik veisekasvatajad.
Saavutati kokkulepe Euroopa Liidu mahemääruse muutmiseks
03.07.17
28. juunil jõudsid ELi Parlament, Komisjon ja Nõukogu uue mahemääruse muudatuste osas mitteametlikule kokkuleppele.
Must küüslauk kogub populaarsust
30.06.17
Kahe aasta eest Eestis musta küüslaugu tootmisega oma põhitöö kõrvalt alustanud Margus Sarmet räägib, et huvi selle, huvitava toidu maitseaine ja toidulisandi vastu turul kasvab ning pole võimatu, et ta sellele peagi täielikult pühendub.
Värskes Mahepõllumajanduse Lehes palju huvitavat lugemist
28.06.17
Uues Mahepõllumajanduse Lehes nr 77 antakse soovitusi nii lihaveise kui ka munakanade kasvtamiseks. Lisaks uudised Eestist ja maailmast.
Kutse rahvusvahelisele mahekongressile 5.-6. septembril 2017 Tallinnas
18.06.17
Kõik huvilised on oodatud Euroopa mahepõllumajanduse 11. kongressile „Transforming food & farming – Making it Happen“ 5.-6. septembril 2017 Tallinnas
Pajumäe talumeierei kolib lüpsja eluruumidest välja
17.06.17
Pajumäe talu üles ehitanud Arvo Veidenbergi pilk peatub järjest sagedamini kolmeaastasel Reevol. Talu peab juba mitmendat aastat tema poeg Viljar, aga jaanipäeval 77aastaseks saav mees tahaks teada, mis lapselapsest saab.
Tomatid-kurgid sirguvad ka mahedalt
09.06.17
Enamasti avastavad need, kes tahavad aias keemiat vältida, et saak ei tule kuigi suur ja viljad jäävad väikeseks. Samuti kimbutavad taimi haigused ja kahjurid. Tõeline mahepõllumajandus nõuab suurt pühendumist ja kulusid, mis käib paljudele üle jõu.