Sündmused
Üleminek mahetoidule vähendab pestitsiidijääke organismis juba ühe nädalaga
08.03.19
Ajakirjas Environmental Research avaldatud uuring tõestab taaskord, et üleminek mahetoidule vähendab pestitsiidide sisaldust inimorganismis.
Mahepõllumajandus kindlustab tervisliku mahetoidu
07.03.19
Tänapäeval kimbutavad inimesi mitmesugused haigused, mille põhjust on keeruline kindlaks määrata isegi tänapäevast meditsiinitehnikat kasutades. Soovitatakse järjepidevalt süüa mahetoitu, kuna see on tervislikum.
Kevade lähenedes tasub investeerida kasemahla
06.03.19
Eesti üks vähestest mahekasemahla kogujatest BirchLagoon alustab värske kasemahla kogumist märtsis, mil ööpäevane keskmine temperatuur on vähemalt +4 kraadi.
Mahetootmise puhul talub muld paremini põuda
28.02.19
Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi vanemteadur ja emeriitprofessor Anne Luik, kes pälvis sel aastal teaduse elutööpreemia, kõneles Kuku raadio saates Maatund mahetootmisest.
Viljandimaa vapimärgi sai Pajumäe talu ülesehitaja
28.02.19
Viljandimaa omavalitsuste liidu pidulikul vastuvõtul anti tänavune maakonna kõrgeim autasu, vapimärk innukale põllumajanduse arendajale, Pajumäe talu ülesehitajale Arvo Veidenbergile.
Maaeluminister tunnustas mahepõllumajanduse edendajaid
21.02.19
Maaeluminister Tarmo Tamm andis eile Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.
Algas Läänemere-sõbraliku taluniku konkurss 2019
19.02.19
Eestimaa Looduse Fond (ELF) kuulutas 14. veebruaril välja 2019. aasta Läänemere-sõbraliku taluniku konkursi. Kandideerima on oodatud kõik Eesti põllumajandustootjad ja talunikud, kes kasutavad enda igapäevatöös keskkonnasõbralikke majandamise viise, et vähendada taimetoitainete jõudmist veekogudesse. Kandideerima oodatakse kuni 31. märtsini.
Mahepõllumajandusmaa pind kasvas üleilmselt ligi 70 miljoni hektarini
19.02.19
2017. aasta oli mahepõllumajandusele rekordiline. Nürnbergis toimunud maailma suurimal mahetoodete messil Biofach avaldati maailma mahepõllumajanduse ülevaatekogumik „The World of Organic Agriculture“, mille andmetel kasvasid märkimisväärselt nii mahemaa pind, tootjate arv kui ka maheturg. Kõige suurema mahemaa osakaaluga riigid olid Liechtenstein, Samoa, Austria ja Eesti. Üle 10% oli mahemaad 14 riigis.
Anne Luik pälvis teaduse elutööpreemia
14.02.19
Sel aastal said 40 000 euro suurused teaduspreemiad pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest Anne Luik ja Peeter Saari.
Uuring: käimas on putukate massiline väljasuremine
12.02.19
Pea poolte maailma putukaliikide arvukus on kiirelt vähenemas ning kolmandik neist võib täielikult kaduda, selgus uuringust, milles hoiatati tagajärgede eest taimede tolmlemisele ja toiduahelatele.
Viies Tallinna lasteaias pakutakse alates veebruarist mahetoitu
11.02.19
"Pilootprojektis osaleb küll viis lasteaeda, kuid laiem eesmärk on ikkagi see, et linna kõigi koolide ja lasteaedade lapsed saaksid süüa toitu, milles ei leidu põllumajandusmürkide jääke ega kahjulikke, kehavõõraid sünteetilisi aineid. Toit peab olema tervislik ja toidu kasvatamine ei tohi keskkonnale kahju tekitada, nagu see enamasti praegu teeb," ütles projekti algataja Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.
Rohumaaveistele kerkis rohuroheline laut
07.02.19
Pruunjaspunaka karvaga herefordid pööravad valkjad laiad pead nagu käsu peale lauta tulijate poole ning ampsavad siis rahulikult Kasari luha heina, mida neile on ohtralt ette antud. Süsimustad angused ajavad keele pikaks ja kui suutäis käes, mäluvad edasi.
Viiendik La Muust läks kogenud jäätisetöösturite omandusse
06.02.19
Eesti jäätisetootja La Muu omanikeringiga liitusid Katre Kõvask, Silver Kaur ja Erik Haavamäe, kes varem on ligi kümme aastat juhtinud Premia jäätisetootmist
1. VEEBRUAR ON MAHETOOTMISEGA JÄTKAJATEL VIIMANE PÄEV ESITADA TOODANGUANDMED
29.01.19
Mahepõllumajandusliku taimekasvatusega ja mitteharitavatelt aladelt taimede või seente korjamisega jätkajad peavad Põllumajandusametile 1. veebruariks 2019 esitama eelmise aasta toodangu andmed 31. detsembri seisuga.
Kuidas ööpimeduses mullaharimine aitab vähendada põldude umbrohtumist?
25.01.19
Umbrohud on taimekasvatajale lakkamatult nuhtluseks ja kahjustavad pidevalt saaki. Umbrohutõrje teadus ja tehnoloogia on tänapäeval kõrgelt arenenud ja tõhusad, kuid enamasti arenenud mahetootjatele sobimatute keemiliste taimekaitsevahendite kasutamise suunas.